BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 7016629
nr 701 6629
Ljusstakar
1 par, Silver, Tidigt 1800-tal, höjd: 20
Kondition: lite buckliga
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 6 juni 2011
kl 19:28:16
4/6 16:40:33
6/6 19:17:14
1.200 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver